29/05/2018
 
W niedzielę, 27 maja br. na jednym z największych stadionów w Polsce, Energa Gdańsk został rozegrany Ogólnopolski Finał Szkolnej Ligi Rugby Tag z udziałem zwycięzców z poszczególnych województw biorących udział w ministerialnym programie.
Rywalizowano w trzech kategoriach, klas IV, V i VI. Poniżej wyniki rozgrywek klas V, zwyciężyła Szkoła Podstawowa nr 54 z Łodzi przed Szkołą Podstawową nr 22 z Częstochowy i Szkołą Podstawową nr 14 z Lublina.
 
Grupa A
01.  SP Dąbrowa Chełmińska - SP 14 Lublin 1:3
02.  SP 4 Bolesławiec - SP Dąbrowa Chełmińska 1:3
03.  SP 4 Bolesławiec - SP Cielcza 1:4
04.  SP Cielcza - SP Dąbrowa Chełmińska 4:0
05.  SP 14 Lublin - SP Cielcza 2:1
06.  SP 4 Bolesławiec - SP 14 Lublin 0:3
Kolejność grupy A:
1. SP 14 Lublin
2. SP Cielcza
3. SP Dąbrowa Chełmińska
4. SP 4 Bolesławiec
 
Grupa B
01.  SP Sobolewo - SP 22 Częstochowa 0:4
02.  SP 54 Łódź - SP Sobolewo 4:0
03.  SP 54 Łódź - SP 9 Sopot 5:0
04.  SP 9 Sopot - SP Sobolewo 0:3
05.  SP 22 Częstochowa - SP 9 Sopot 6:1
06.  SP 54 Łódź - SP 22 Częstochowa 2:0
Kolejność grupy B:
1. SP 54 Łódź
2. SP 22 Częstochowa
3. SP Sobolewo
4. SP 9 Sopot
 
Półfinały
1A-2B  SP 14 Lublin - SP 22 Częstochowa 2:3
2A-1B  SP Cielcza - SP 54 Łódź 0:2
 
Finały
o miejsce VII: SP 9 Sopot - SP 4 Bolesławiec 0:4
o miejsce V: SP Dąbrowa Chełmińska - SP Sobolewo 2:1
o miejsce III: SP Cielcza - SP 14 Lublin 0:2
o miejsce I: SP 54 Łódź- SP 22 Częstochowa 2:1
 
Klasyfikacja:
1. Szkoła Podstawową nr 54 Łódź (Łódzkie)
2. Szkoła Podstawowa nr 22 Częstochowa (Śląskie)
3. Szkoła Podstawowa nr 14 Lublin (Lubelskie)
4. Szkoła Podstawowa Cielcza (Wielkopolskie)
5. Szkoła Podstawowa Dąbrowa Chełmińska (Kujawsko-Pomorskie)
6. Szkoła Podstawowa Sobolewo (Podlaskie)
7. Szkoła Podstawowa nr 4 Bolesławiec (Dolnośląskie)
8. Szkoła Podstawowa nr 9 Sopot (Pomorskie)
 
Krajowy Oficer PZR
Krzysztof Krzewicki
 
Zdjęcia: Bartosz Włodarek - Cud Sportowy
 

Rugby TAG

Ostatnie wyniki

Edach Budowlani Lublin
7 38
Awenta Pogoń Siedlce
MKS Ogniwo Sopot
54 19
BUDO 2011 Aleksandrów Łódzki
RC Lechia Gdańsk
27 10
RC Arka Gdynia
RC Orkan Sochaczew
42 5
KS Budowlani Commercecon Łódź

Ekstraliga Rugby 2023/2024

1 RzKS Juvenia Kraków 9 41
2 MKS Ogniwo Sopot 10 38
3 ORLEN Orkan Sochaczew 10 35
4 Edach Budowlani Lublin 10 25
5 Awenta Pogoń Siedlce 10 21
6 RC Lechia Gdańsk 10 19
7 RC Arka Gdynia 10 16
8 BUDO 2011 Aleksandrów Łódzki 9 9
9 KS Budowlani Commercecon Łódź 10 0
# Polskie Rugby # Polski Związek Rugby

Ta strona używa plików cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Aby dowiedizeć się więcej jak zmienić ustawienia dotyczące cookies w Twojej przeglądarce internetowej przejdź pod adres.