Kolegium Sędziów

Kolegium Sędziów Polskiego Związku Rugby zostało powołane 30.03.1956 przez Komisję Organizacyjno-Propagandową Sekcji Rugby GKKF jako Komisja Sędziowska w składzie czteroosobowym, a następnie siedmioosobowym, pierwszym Przewodniczącym został wybrany Marian Kafarski, ostatni Przewodniczący Kolegium Sędziów - Przemysław Filar został wybrany 04.08.2023, Kolegium działa w składzie pięcioosobowym.

Aktualna lista Kolegium Sędziów

Aktualna lista Sędziów Okręgowych

# Polskie Rugby # Polski Związek Rugby
Przemysław Filar
Przewodniczący

Nr licencji: 58
Klasa sędziowska: Sędzia Krajowy
Okręg: małopolski
Członek KSPZR od 2020 roku

# Polskie Rugby # Polski Związek Rugby
Mateusz Ingarden
Członek Prezydium

Nr licencji: 55
Klasa sędziowska: Sędzia Krajowy
Okręg: małopolski
Członek KSPZR od 2018 roku
- Zawodnik RzKS Juvenia Kraków: 2001-2017
- Brązowy medal Mistrzostw Polski: 2009
- Reprezentant Polski Rugby XV: 2003-2006
- Reprezentant Polski Rugby 7 : 2008-2009
- Trener mini-żaka, żaka, młodzika Juvenii Kraków: 2015-2017

# Polskie Rugby # Polski Związek Rugby
Łukasz Jasiński
Członek Prezydium

Nr licencji: 33
Klasa sędziowska: Sędzia Krajowy / Międzynarodowy
Okręg: pomorski
Członek KSPZR od 2010 r.
- Zawodnik MKS Ogniwo Sopot w latach 1996-2005, 2007-2008
- Mistrz Polski seniorów 2003
- V-ce mistrz Polski seniorów 2001
- Brązowy medal Mistrzostw Polski Rugby 7 2003
- Reprezentant Polski w kategoriach U-17, U-19, U-21,
- Reprezentant Polski Rugby 15 i Rugby 7
- Sędzia Rugby Europe Men na poziomie Conference 2, Conference 1 oraz Trophy

# Polskie Rugby # Polski Związek Rugby
Daniel Kowalski
Członek Prezydium

# Polskie Rugby # Polski Związek Rugby
Dariusz Pawlicki
Członek Prezydium

# Polskie Rugby # Polski Związek Rugby
Viktor Babich

Nr licencji: 73
Klasa sędziowska: Sędzia Rugby
Okręg: małopolski
Członek KSPZR od 2022 roku
- Zawodnik RzKS Juvenia Kraków: 2018-2023
- Srebrny medal Mistrzostw Polski XV kadet- junior , 2021, 2022,2023
- Reprezentant Polski rugby 7 u16: 2020-2021

# Polskie Rugby # Polski Związek Rugby
Bartłomiej Gwozdecki

# Polskie Rugby # Polski Związek Rugby
Michał Jaczek

# Polskie Rugby # Polski Związek Rugby
Adam Jankowski

# Polskie Rugby # Polski Związek Rugby
Jasiński Patryk

# Polskie Rugby # Polski Związek Rugby
Dominik Jastrzębski

Nr licencji: 45
Klasa sędziowska: Sędzia Krajowy
Okręg: pomorski
Członek KSPZR od 2015 r.

# Polskie Rugby # Polski Związek Rugby
Mateusz Kaczmarek

Nr licencji: 72
Klasa sędziowska: Sędzia Rugby
Okręg: wielkopolski
Członek KSPZR od 2022 roku
- Zawodnik: Posnania Poznań, Chaos Poznań, Tytan Gniezno 2012-2021

# Polskie Rugby # Polski Związek Rugby
Aia Khammad

# Polskie Rugby # Polski Związek Rugby
Filip Kuniczkowski

Nr licencji: 31
Klasa sędziowska: Sędzia Rugby
Okręg: śląski
Członek KSPZR od 2010-2011 i od 2023
- Zawodnik KS Rugby Ruda Śląska 2017-2023

# Polskie Rugby # Polski Związek Rugby
Mieszko Lech

Nr licencji: 69
Klasa sędziowska: Sędzia Rugby / Międzynarodowy
Okręg: mazowiecki
Członek KSPZR od 2022 roku
- Zawodnik: RC Legia Warszawa, MKS Pogoń Awenta Siedlce, OKS Skra Warszawa (2015-2020)
- Srebrny medalista MPJ: 2019/2020
- Reprezentant Polski Rugby U16-U18
- Sędzia na Benidorm 7s International Tournament
Sędzia Rugby Europe:
- Rugby Europe U-18 Men Sevens Championship 2023 (Trophy)
- Rugby Europe Men XV Trophy 2023

# Polskie Rugby # Polski Związek Rugby
Kamil Mikołajczyk

# Polskie Rugby # Polski Związek Rugby
Tomasz Nowak

# Polskie Rugby # Polski Związek Rugby
Adrian Pawlik

Nr licencji : 25
Klasa sędziowska: Sędzia Krajowy / Międzynarodowy
Okręg: lubelski
Członek KSPZR od 2007 r.
- Zawodnik Budowlanych Lublin: 1997-2005
- Wicemistrz Polski OOM "Gubin 2004"
- Reprezentant Polski w kategorii kadetów
Sędzia na Międzynarodowych Turniejach Rugby 7, m.in.:
- Roma Seven International Rugby Tournament
- Benidorm 7s International Tournament
- Elche 7s International Tournament
- Amsterdam Sevens International Rugby Tournament
- Stanislas Sevens International Rugby Tournament
Sędzia międzynarodowy Rugby Europe:
- Rugby Europe Women Trophy Sevens 2018
- Rugby Europe U-18 Men Trophy Sevens 2019
- Rugby Europe Men Trophy Sevens 2021
- Rugby Europe Clubs Sevens Championschip 2021
- Rugby Europe U-18 Men Sevens Championsip 2022
- Rugby Europe Men Sevens Championsip 2023

# Polskie Rugby # Polski Związek Rugby
Grzegorz Piaskowski

# Polskie Rugby # Polski Związek Rugby
Dominika Reżka

Nr licencji: 54
Klasa sędziowska: Sędzia Rugby
Okręg: mazowiecki
Członek KSPZR od 2018 roku
- Zawodniczka KS AZS AWF Warszawa: 2013-do teraz

# Polskie Rugby # Polski Związek Rugby
Jarosław Rycewicz

Nr. Licencji: 74
Klasa sędziowska: Sędzia Rugby
Okręg: pomorski
Członek KSPZR: 2012-2013, od 2023
- Zawodnik Ogniwa Sopot: 2000-2013
- Złoty medal Mistrzostw Polski: 2009
- Reprezentant Polski: U16-senior
- Uczestnik mistrzostw Świata: 2006 r.
- Mistrz Europy grupy B: 2008 r.

# Polskie Rugby # Polski Związek Rugby
Daniel Skonieczny

Nr licencji: 63
Klasa sędziowska: Sędzia Rugby
Okręg: pomorski
Członek KSPZR od 2021 r.
- Zawodnik Lotnik Pruszcz Gdański , Dębica Lincer Pruszcz Gdański , Czarni Pruszcz Gdański: 1995-2018

# Polskie Rugby # Polski Związek Rugby
Tomasz Stępień

Nr licencji: 60
Klasa sędziowska: Sędzia Ligowy
Okręg: pomorski
Członek KSPZR od 2020 r.
- Zawodnik: KS Budowlani Lublin / Rugby Epernay Champagne / KS Budowlani Łódź / RC Arka Gdynia
- Medale MP Seniorów 1 x Brąz / 4 x Srebro / 4 x Złoto / 2 x Puchar Polski
- Najlepszy zawodnik Polski wg Barbarians Polska: 2010 r.
- Reprezentant Polski Rugby XV: 2006-2013 (5 meczy jako kapitan)
- Reprezentant Polski Rugby 7: 2005-2007
- Trener grup młodzieżowych RC Arka Gdynia
- II Trener Reprezentacji Polski Rugby Kobiet Rugby 7 (1 x v-ce i 1 x Mistrz Europy)
- Trenerski certyfikat LEVEL 3 - World Rugby

# Polskie Rugby # Polski Związek Rugby
Szymon Tarnówka

Nr licencji: 75
Klasa sędziowska: Sędzia Rugby
Okręg: Pomorski
Członek KSPZR od 2023 roku

Rugby TAG

Ostatnie wyniki

Edach Budowlani Lublin
7 38
Awenta Pogoń Siedlce
MKS Ogniwo Sopot
54 19
BUDO 2011 Aleksandrów Łódzki
RC Lechia Gdańsk
27 10
RC Arka Gdynia
RC Orkan Sochaczew
42 5
KS Budowlani Commercecon Łódź

Ekstraliga Rugby 2023/2024

1 RzKS Juvenia Kraków 9 41
2 MKS Ogniwo Sopot 10 38
3 ORLEN Orkan Sochaczew 10 35
4 Edach Budowlani Lublin 10 25
5 Awenta Pogoń Siedlce 10 21
6 RC Lechia Gdańsk 10 19
7 RC Arka Gdynia 10 16
8 BUDO 2011 Aleksandrów Łódzki 9 9
9 KS Budowlani Commercecon Łódź 10 0
# Polskie Rugby # Polski Związek Rugby

Ta strona używa plików cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Aby dowiedizeć się więcej jak zmienić ustawienia dotyczące cookies w Twojej przeglądarce internetowej przejdź pod adres.