05/10/2023

W pierwszym meczu stażu szkoleniowego "Pojednanie" Polska U16 po dobrym i twardym meczu pokonała Niemcy U16 16:14.

Rozegrano 3 tercje po 20 minut. W pierwszych dwóch odsłonach młodzi biało-czerwoni dominowali w stałych fragmentach gry i grze otwartej jednak Niemcy bardzo ambitnie bronili się co skutkowało tylko 3 punktowym prowadzeniem po pierwszej odsłonie, a po drugiej prowadziliśmy "tylko" 13:0, nie wykorzystując kilku dogodnych sytuacji, bardzo dobra gra przeplatała się prostymi błędami wynikającymi ze zwykłej debiutanckiej tremy. W trzeciej tercji szansę gry dostało 15 rezerwowych graczy co wprowadziło trochę nerwowości w nasze szyki jednak końcówkę meczu uporządkowaliśmy i zgraliśmy na połowie przeciwnika, bezpiecznie dowożąc zwycięstwo. "Man of the match" został wybrany Kacper Krupa z Budo 2011 Aleksandrów Łódzki, oprócz niego na wyróżnienie zasłużyli: Marcel Marczewski, Dawid Hetmanowski, Borys Jasiński, Franciszek Szymański, Kacper Brażuk i Kajetan Guzda. Rewanż już za dwa dni, w sobotę, 07 października br.

Heidelberg, 05.10.2023, 3x20
Niemcy v Polska 14:16 (0:3, 0:13)
Punkty dla Polski: Hetmanowski Dawid 8 (P, K), Krupa Kacper 5 (P), Szymański Franciszek 3 (K).