12/02/2024

Tegoroczne rozgrywki Super Rugby Pacyfic rozpoczną się 23 lutego, drużyny rozgrywają więc mecze przedsezonowe. Wyniki drugiego tygodnia.

Najciekawszą konfrontacją była niewątpliwie ta pomiędzy Bristol Bears z Premiership Rugby, a Crusaders z Super Rugby Pacyfic. Pojedynek pomiędzy Półkulą Północną i Południową przyciągnął na stadion w Brystolu 18 tysięcy widzów (to połowa z 40 tysięcy, które oglądało mecz Crusaders z Munster), Crusaders wygrali 31:14, a mecz rozpoczęli haką (na zdjęciu).

09.02.2024, Ashton Gate Stadium, Bristol
Bristol Bears (Anglia) v Crusaders (Nowa Zelandia) 14:31 (7:7)

Dwie nowozelandzkie drużyny Blues i Chiefs wybrały się na mini tournée po Japonii w ramach nowych zawodów transgraniczne Cross Border Rugby 2024. W drugich meczach Blues wygrali z Yokohama Canon Eagles 57:22, a Chiefs z Kubota Spears Funabashi Tokyo Bay 35:30. Z kolei w Nowej Zelandii Highlanders zagrali z Hurricanes wygrywając 52:19 w nietypowym meczu 3x30 minut.
Natomiast w Australii Western Force ulegli ACT Brumbies 20:22, a Queensland Reds pokonali 32:7 NSW Waratahs w ramach The Santos Festival of Rugby.

10.02.2024, Chichibunomiya Rugby Stadium, Tokyo
Kubota Spears Funabashi Tokyo Bay (Japonia) v Gallagher Chiefs (Nowa Zelandia) 30:35 (8:21)