27/11/2021

Finałowy Turniej Szkolnej Ligi Rugby Tag w województwie podlaskim dobiegł końca!

Do finałowego turnieju, który został rozegrany 25 listopada br., po serii turniejów eliminacyjnych zakwalifikowało się 18 drużyn w 3 kategoriach, którzy podczas całodniowych zmagań w Szkole Podstawowej nr 47 w Białymstoku rozegrali 22 spotkania w fazach grupowych i finałach. Wszystkie mecze były bardzo emocjonujące i zacięte, że do samego końca nikt nie był wstanie przewidzieć klasyfikacji końcowej.
Koniec końców SLRT w województwie podlaskim wygrywają:
IV Klasy - SP47 Białystok - trener Piotrek Podleśny
V Klasy - SP Sobolewo - trener Małgorzata Osipiuk
VI Klasy - SP47 Białystok - trener Piotrek Podleśny
Wielkie brawa!
 
Oprócz miana najlepszych w województwie powyższe ekipy będą reprezentować nasz region w Finałach Ogólnopolskich na warszawskim Torwarze 16 grudnia 2021r.
Klasyfikacja końcowa finałowego turnieju:
Klasy IV
1.SP47 Białystok - trener Piotrek Podleśny
2.BTO SSP3 Białystok - trener Nemo Piotr Kamiński
3.SP12 Białystok - trener Ewa Wasilewska
4.SP Sobolewo - trener Monika Puczyńska-Zieleniewska
5.ZSOMS nr 3 Białystok - trener Tomasz Botwina
Klasy V
1.SP Sobolewo - trener Małgorzata Osipiuk
2.SP47 Białystok - trener Piotrek Podleśny
3.SP Choroszcz - trener Mariusz Dzienis
4.SP33 Białystok - trener Daniel Duzikowski
5.BTO SSP3 Białystok - trener Nemo Piotr Kamiński
6.SP4 Białystok - trener Anna Szycko
Klasy VI
1.SP47 Białystok - Piotrek Podleśny
2.SP12 Białystok - Krzysztof Kolendo
3.ZSOMS nr 3 Białystok - Tomasz Botwina
 
Wielkie brawa wszystkim zaangażowanym młodym sportowcom, trenerom nauczycielom awansu na turniej finałowy województwa i tak dobrych wyników na boisku.
P.S. Wielka szkoda gdyż mimo poświecenia przez cały sezon, ciężkich treningów i litrów wylanego potu i mimo awansu na turniej finałowy 4 ekipy dzień przed turniejem otrzymały wiadomość, że nie mogą uczestniczyć w finale (kwarantanna) bardzo żałujemy ale co się odwlecze to nie uciecze i na pewno zobaczymy się na kolejnych edycjach.
Jak co turniej wyłaniamy najlepszych i tym razem nie było inaczej. Za swoją postawę i umiejętności pokazane na turnieju komisja wyróżniła:
-Patryka Halickiego, SP47 Białystok - zawodnik turnieju
-Elizę Leoniuk, SP Sobolewo - zawodniczka turnieju
 
Kolejne wyróżnienia tym razem za "całokształt postawy" oraz wartości:
-jedność 
-pasja 
-solidarność 
-dyscyplina 
-szacunek 
które my jako trenerzy przekazujemy naszym młodym zawodnikom i którymi młodzi zawodnicy się kierują podczas Szkolnej Ligi Rugby Tag zostali wybrani i nagrodzeni przez swoich trenerów:
-Adam Popławski - SP47 Białystok
-Sandra Siemieniuk - SP Choroszcz
-Gabriel Stalbowski - SP Sobolewo
-Dawid Puczyński - SP Sobolewo
-Maksymilian Drągowski - SP33 Białystok
-Maciej Hlebowicz - SP4 Białystok
-Antoni Zaleski - BTO SSP3 Białystok
-Miłosz Mariański - BTO SSP3 Białystok 
-Agata Koczewska - SP12 Białystok
-Szymon Światkowski - SP12 Białystok
-Darian Kluczyk - ZSOMS nr3 Białystok
-Borys Lenarciak - ZSOMS nr3 Białystok
 
Dodatkową nagrodą przyznaną po raz pierwszy i ufundowaną przez sponsora www.zpasjidorugby.pl oraz nasz klub Rugby Białystok jest voucher na wspólny wyjazd na zakończenie sezonu wraz z sekcjami młodzieżowymi klubu Rugby Białystok do Parku Wodnego https://parkofpoland.com/pl/ 
Nagroda za ciężką pracę i znakomitą postawę trafiła w ręce:
-Mateusza Grzybowskiego - BTO SSP3 Białystok
-Kamila Trzasko - SP Choroszcz
 
Kolejną już można powiedzieć tradycją w naszych rozgrywkach jest:
"Puchar Przechodni dla szkoły z Podlasia szkolącej najlepszych rugbistów" i w tym sezonie już po raz drugi zostaje w murach szkoły SP47 Białystok dzięki trenerowi Piotrowi Podleśnemu, a my z czystym sumieniem potwierdzamy, że ten puchar jest w właściwych rękach, gdyż w klubie Rugby Białystok trenuje bardzo dużo zawodników pozyskanych właśnie z tej szkoły z rozgrywek Szkolnej Ligi Rugby Tag.
Ponadto na koniec szczególne podziękowania dla Polskiego Związku Rugby za organizacje Szkolnej Ligi Rugby Tag oraz Ministerstwu Sportu i Turystyki za współfinansowanie "Programu upowszechniania sportu wśród dzieci i młodzieży"
Pełna fotorelacja na stronie „Kibice Rugby Białystok”.
 
Artur Sulima 
Regionalny Oficer - Podlaskie

Rugby TAG

Ostatnie wyniki

Edach Budowlani Lublin
7 38
Awenta Pogoń Siedlce
MKS Ogniwo Sopot
54 19
BUDO 2011 Aleksandrów Łódzki
RC Lechia Gdańsk
27 10
RC Arka Gdynia
RC Orkan Sochaczew
42 5
KS Budowlani Commercecon Łódź

Ekstraliga Rugby 2023/2024

1 RzKS Juvenia Kraków 9 41
2 MKS Ogniwo Sopot 10 38
3 ORLEN Orkan Sochaczew 10 35
4 Edach Budowlani Lublin 10 25
5 Awenta Pogoń Siedlce 10 21
6 RC Lechia Gdańsk 10 19
7 RC Arka Gdynia 10 16
8 BUDO 2011 Aleksandrów Łódzki 9 9
9 KS Budowlani Commercecon Łódź 10 0
# Polskie Rugby # Polski Związek Rugby

Ta strona używa plików cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Aby dowiedizeć się więcej jak zmienić ustawienia dotyczące cookies w Twojej przeglądarce internetowej przejdź pod adres.