Zarząd Rugby Klub Sparta Jarocin informuje, że w nadchodzącym sezonie drużyna seniorów przystąpi do rozgrywek Ekstraliga Rugby.
Po zdobyciu tytułu Mistrza I Ligi Rugby XV w sezonie 2025/26, przeprowadziliśmy analizę możliwości sportowych, organizacyjnych i finansowych klubu. Podjęta decyzja jest kolejnym ważnym krokiem w rozwoju Sparty Jarocin oraz ogromnym wyzwaniem dla całej naszej społeczności.
Mamy świadomość, że gra na najwyższym poziomie rozgrywkowym w Polsce oznacza jeszcze większą odpowiedzialność, wyższe wymagania i konieczność dalszej pracy nad rozwojem klubu. Jednocześnie wierzymy, że konsekwencja, zaangażowanie zawodników, sztabu, zarządu, sponsorów, partnerów oraz kibiców pozwolą nam godnie reprezentować Jarocin w krajowej elicie rugby.
Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do tego sukcesu i wspierali nas w minionym sezonie. Przed nami nowy rozdział w historii Rugby Klub Sparta Jarocin.