07/04/2024

W II Lidze zakończyła się Faza Zasadnicza, 4 najlepsze drużyny przeszły do Fazy Finałowej: KS Budowlani II WizjaMed Łódź, Wataha RC Zielona Góra, AWP Budowlani II Lublin i Koma Rugby Team Olsztyn. Do rozegrania pozostał zaległy mecz z VII kolejki pomiędzy Miedziowymi Lubin, a Budowlanymi Łódź, jego wynik nie będzie miał jednak wpływu na układ tabeli.

06.04.2024 : II Liga - X kolejka

KS Budowlani II WizjaMed Łódź v Koma Rugby Team Olsztyn 24:24 (0:17) /Daniel Kowalski/
Punkty Budowlani: Dominik Massalski 9 (P, 2pd), Mateusz Mirowski 5 (P), Kacper Drynkowski 5 (P), Wojciech Walas 5 (P).
Punkty Rugby Team: Julius Melnikas 10 (2P), Gytys Derenicius 5 (P), Paweł Jaskólski 5 (P), Domantas Stravinskas 4 (2pd).

Wataha RC Zielona Góra v Miedziowi Lubin 71:14 (28:7) /Grzegorz Piaskowski/
Punkty Wataha: Filip Wielgosz 36 (3P, 9pd, DG), Krystian Goluda 15 (3P), Michał Korczyński 5 (P), Patryk Jaskot 5 (P), Łukasz Jaszowski 5 (P), Jarosław Czulak 5 (P).
Punkty Miedziowi: Damian Kluczyński 5 (P), Irakli Bartaia 5 (P), Giorgi Gegelia 4 (2pd).

AWP Budowlani II Lublin v Gryfy Rugby Ruda Śląska 109:0 (64:0) /Przemysław Filar/
Punkty Budowlani: Danylo Leshehenko 29 (P, 12pd), Bosha Gibbs 15 (3P), Stanisław Powała-Niedźwiecki 10 (2P), Gary Kagande 10 (2P), Michał Pietrkiewicz 10 (2P), Rafał Lipnicki 5 (P), Kundai Chindoko 5 (P), Michał Pasieczny 5 (P), Tapiwanashe Hungwe 5 (P), Jeremy Zuze 5 (P), Vladyslav Meroniuk 5 (P), Kacper Muchowski 5 (P).
Żółta kartka: Fernando Marco de Souza (Gryfy).

Kalendarz Fazy Finałowej
I runda 20/21.04.2024

Koma Rugby Team Olsztyn v KS Budowlani II WizjaMed Łódź
Wataha RC Zielona Góra v AWP Budowlani II Lublin
II runda 04/05.05.2024
KS Budowlani II WizjaMed Łódź v AWP Budowlani II Lublin
Wataha RC Zielona Góra v Koma Rugby Team Olsztyn
III runda 18/19.05.2024
KS Budowlani II WizjaMed Łódź v Wataha RC Zielona Góra
AWP Budowlani II Lublin v Koma Rugby Team Olsztyn

  Drużyna M W P R B Pkt b. Pkt
. Faza Zasadnicza
1 KS Budowlani II WizjaMed Łódź 10 8 1 1 549-154 6 40
2 Wataha RC Zielona Góra 10 7 3 0 311-346 5 33
3 AWP Budowlani II Lublin 10 7 3 0 430-178 4 32
4 KOMA Rugby Team Olsztyn 10 4 5 1 263-288 1 19
5 Gryfy Rugby Ruda Śląska 10 3 7 0 188-452 0 13
6 Miedziowi Rugby Lubin 10 0 10 0 115-560 0 0

Rugby TAG

Ostatnie wyniki

Edach Budowlani Lublin
20 14
RzKS Juvenia Kraków
MKS Ogniwo Sopot
16 22
Awenta Pogoń Siedlce
ORLEN Orkan Sochaczew
57 37
Life Style Catering RC Arka Gdynia
BUDO 2011 Aleksandrów Łódzki
0 25
KS Budowlani WizjaMed Łódź

Ekstraliga Rugby 2023/2024

1 ORLEN Orkan Sochaczew 16 65
2 MKS Ogniwo Sopot 16 58
3 RzKS Juvenia Kraków 16 53
4 Awenta Pogoń Siedlce 16 48
5 Edach Budowlani Lublin 16 44
6 Life Style Catering RC Arka Gdynia 16 30
7 Drew Pal 2 RC Lechia Gdańsk 16 25
8 KS Budowlani WizjaMed Łódź 16 9
9 BUDO 2011 Aleksandrów Łódzki 16 -52
# Polskie Rugby # Polski Związek Rugby

Ta strona używa plików cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Aby dowiedizeć się więcej jak zmienić ustawienia dotyczące cookies w Twojej przeglądarce internetowej przejdź pod adres.