27/04/2022

Kolejny udany Regionalny, a właściwie Ogólnopolski Turniej Dzieci i Młodzieży w Rugby został rozegrany 24 kwietnia br. na stadionie i boiskach Agencji Rozwoju Miasta.
 
Tym razem w Siedlcach zagrało 29 zespołów z 8 klubów w 4 kategoriach wiekowych, rywalizowano równocześnie na 8 boiskach. W tej stawce było aż 8 zespołów reprezentujących dwa kluby gospodarzy, MKS Pogoń Siedlce i Miejski Klub Rugby Siedlce (w ich składach zagrali także zawodnicy UKS Strzałka, Iganie Nowe oraz Mazovii Mińsk Mazowiecki). Gościliśmy też drużyny Ogniwa Sopot, Lechii Gdańsk, Juvenii Kraków, Arki Rumia, Budowlanych Lublin i Skry Warszawa. Ogółem w niedzielnym turnieju zagrało ponad 350 zawodniczek i zawodników.
 
Turnieje to współzawodnictwo, ale przede wszystkim dobra zabawa, wspólny piknik i spotkanie z rodzinami naszych młodych rugbistów. Na boiska ARM przychodzą rodzice i dziadkowie żeby zobaczyć jak z owalną piłką radzą sobie ich pociechy.
 
Po zakończeniu turnieju, rozdaniu wszystkim drużynom pucharów, a wszystkim zawodniczkom i zawodnikom medali oraz wspólnym posiłku (dzieci miały do wyboru pizzę, kiełbaski z grilla, napoje, owoce, ciasta i domowe wypieki) nastąpiło odsłonięcie kolejnej, dziesiątej już tablicy pamiątkowej z zapisem fragmentu Historii Siedleckiego Rugby oraz wspólne oglądanie meczu Ekstraligi Rugby MKS Awenta Pogoń Siedlce z RC Arka Gdynia. Na zakończenie udanej imprezy Pogoń wygrała z Arką 32:20.
 
MŁODZIK
Grupa A
Lechia Gdańsk 2 v MKR Siedlce  19:0
Arka Rumia v Lechia Gdańsk 2  0:40
MKR Siedlce v Arka Rumia  7:0
Grupa B
Ogniwo Sopot v Juvenia Kraków  22:0
Lechia Gdańsk 1 v Ogniwo Sopot  0:22
Juvenia Kraków v Lechia Gdańsk 1  33:0
Mecz półfinałowy 1A - 2B
Lechia Gdańsk 2 v Juvenia Kraków  42:0  
Mecz półfinałowy 1B - 2A
MKR Siedlce v Ogniwo Sopot  0:33
Mecz o V miejsce: Arka Rumia v Lechia Gdańsk 2  26:0
Mecz o III miejsce: MKR Siedlce v Juvenia Kraków  21:0
Mecz o I miejsce: Lechia Gdańsk 2 v Ogniwo Sopot  26:5
Kolejność końcowa:
1. Lechia Gdańsk 2
2. Ogniwo Sopot
3. Miejski Klub Rugby Siedlce 
4. Juvenia Kraków  
5. Arka Rumia
6. Lechia Gdańsk 1
 
ŻAK
Grupa A
Lechia Gdańsk v MKR Siedlce  10:2
Budowlani Lublin v Skra Warszawa  2:3
Budowlani Lublin v Lechia Gdańsk  0:7
MKR Siedlce v Skra Warszawa  1:5
Skra Warszawa v Lechia Gdańsk  3:8
MKR Siedlce v Budowlani Lublin  2:10
Grupa B
Arka Rumia v Pogoń Siedlce  8:4
Juvenia Kraków v Ogniwo Sopot  5:2
Juvenia Kraków v Arka Rumia  0:6
Pogoń Siedlce v Ogniwo Sopot  4:3
Ogniwo Sopot v Arka Rumia  3:8
Pogoń Siedlce v Juvenia Kraków  7:4
Mecz o VII miejsce: MKR Siedlce v Ogniwo Sopot   4:9
Mecz o V miejsce: Budowlani Lublin v Juvenia Kraków  8:4
Mecz o III miejsce: Skra Warszawa v Pogoń Siedlce  3:4  
Mecz o I miejsce:  Lechia Gdańsk v Arka Rumia  6:2
Kolejność końcowa:
1. Lechia Gdańsk  
2. Arka Rumia  
3. Pogoń Siedlce  
4. Skra Warszawa  
5. Budowlani Lublin  
6. Juvenia Kraków  
7. Ogniwo Sopot   
8. Miejski Klub Rugby Siedlce 
 
MINI ŻAK
Grupa A
Ogniwo Sopot 2 v Skra Warszawa  0:5
Skra Warszawa v Lechia Gdańsk 1  7:0
Skra Warszawa v MKR Siedlce  5:0
Lechia Gdańsk 1 v Ogniwo Sopot 2  6:2
MKR Siedlce v Lechia Gdańsk 1  8:0
Ogniwo Sopot 2 v MKR Siedlce  3:5
Grupa B
Arka Rumia 1 v Pogoń Siedlce 1  1:4
Budowlani Lublin v Lechia Gdańsk 2  0:7
Budowlani Lublin v Arka Rumia 1  6:0
Pogoń Siedlce 1 v Lechia Gdańsk 2  0:8
Lechia Gdańsk 2 v Arka Rumia 1  7:0
Pogoń Siedlce 1 v Budowlani Lublin  4:4
Grupa C
Arka Rumia 2 v Pogoń Siedlce 2  3:3
Juvenia Kraków v Ogniwo Sopot 1  0:9
Juvenia Kraków v Arka Rumia 2  3:1
Pogoń Siedlce 2 v Ogniwo Sopot 1  0:7
Ogniwo Sopot 1 v Arka Rumia 2  8:0
Pogoń Siedlce 2 v Juvenia Kraków  5:1
Grupa D - miejsca 1-3
Skra Warszawa v Lechia Gdańsk 2  0:5
Lechia Gdańsk 2 v Ogniwo Sopot  2:0
Skra Warszawa v Ogniwo Sopot  2:4
Grupa E - miejsca 4-6
MKR Siedlce v Budowlani Lublin  2:1
Budowlani Lublin v Pogoń Siedlce 2  6:0
MKR Siedlce v Pogoń Siedlce 2  7:1
Grupa F - miejsca 7-9
Lechia Gdańsk 1 v Pogoń Siedlce 1  0:8
Pogoń Siedlce 1 v Juvenia Kraków  7:0
Lechia Gdańsk 1 v Juvenia Kraków  7:0
Grupa G - miejsca 10-12
Ogniwo Sopot 2 v Arka Rumia 1  4:2
Arka Rumia 1 v Arka Rumia 2  5:1
Ogniwo Sopot 2 v Arka Rumia 2  5:0
Kolejność końcowa:
01. Lechia Gdańsk 2
02. Ogniwo Sopot 1
03. Skra Warszawa
04. Miejski Klub Rugby Siedlce
05. Budowlani Lublin
06. Pogoń Siedlce 2
07. Pogoń Siedlce 1
08. Lechia Gdańsk 1
09. Juvenia Kraków
10. Ogniwo Sopot 2
11. Arka Rumia 1
12. Arka Rumia 2
 
MIKRUS
Budowlani Lublin v MKR Siedlce  1:4
Pogoń Siedlce v Budowlani Lublin  2:1
MKR Siedlce v Pogoń Siedlce 3:2
MKR Siedlce v Budowlani Lublin  5:2 
Budowlani Lublin v Pogoń Siedlce  2:4
Pogoń Siedlce v MKR Siedlce 2:2
Kolejność końcowa:
1. Miejski Klub Rugby Siedlce
2. Pogoń Siedlce
3. Budowlani Lublin
 
MKS Pogoń Siedlce i Miejski Klub Rugby dziękują za pomoc w organizacji turnieju następującym osobom i firmom:
-Altrad Mostostal (Program "Sport jako równe szanse rozwoju dla każdego")
-Miasto Siedlce (medale, trofea)
-Mateusz Krzyszczak
-Piekarnia Baldwin/Cukiernia Pszczółka (pieczywo i słodkości)
-Kazimierz Sasin (jabłka)
-Andrzej Sisik (owoce)
-Piotr Bryl, Piotr Szewczyk - LIDL (woda, słodycze, upominki)
-Grzegorz Pliszka (kawa, herbata, mleko, cukier)
-Rzeźnik Zbuczyn (kiełbasa, kaszanka)
-Zakład Mięsny Mościbrody (kiełbasa)
-Pizza Kampa (pizza)
-Pizza Mario (pizza)
-Pizza Factory Siedlce (pizza)
-Pizza DaGrasso Siedlce II (pizza)
-Sphinx Siedlce (pizza)
-Piwniczka (pizza)
-Zakład Mięsny Rzeźnik Sp. J. Zbuczyn (wędliny)
-Jarosław Neścior - Neścior Nieruchomości (napoje, słodycze)
Dziękujemy także:
-Mamom za przygotowanie wypieków (ciastka w kształcie piłek rugby i tort „Solidarni z Ukrainą to prawdziwe hity) oraz za bezcenną pomoc w strefie gastronomicznej, gorącą kawę i herbatę.
-Wszystkim tatom i byłym zawodnikom (weteranom) za pomoc przy rozstawianiu i składaniu namiotów oraz grillu.
-Trenerom, sędziom, opiece medycznej za sprawne przeprowadzenie turnieju.
A przyjezdnym klubom dziękujemy za sportową walkę!
 
Adrian Miałkowski
Dyrektor MKS Pogoń

Rugby TAG

Ostatnie wyniki

Edach Budowlani Lublin
10 28
ORLEN Orkan Sochaczew
RC Arka Gdynia
55 0
KS Budowlani WizjaMed Łódź
RC Lechia Gdańsk
12 36
MKS Ogniwo Sopot
RzKS Juvenia Kraków
25 0
BUDO 2011 Aleksandrów Łódzki

Ekstraliga Rugby 2023/2024

1 RzKS Juvenia Kraków 13 52
2 ORLEN Orkan Sochaczew 13 50
3 MKS Ogniwo Sopot 13 48
4 Edach Budowlani Lublin 14 35
5 Awenta Pogoń Siedlce 13 34
6 Drew Pal 2 RC Lechia Gdańsk 14 25
7 RC Arka Gdynia 13 25
8 KS Budowlani WizjaMed Łódź 14 4
9 BUDO 2011 Aleksandrów Łódzki 13 -22
# Polskie Rugby # Polski Związek Rugby

Ta strona używa plików cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Aby dowiedizeć się więcej jak zmienić ustawienia dotyczące cookies w Twojej przeglądarce internetowej przejdź pod adres.