11/10/2018
 
W najbliższy weekend zobaczymy rugby zdecydowanie w męskim (choć nie do końca) wydaniu i na wszystkich poziomach od mini żaków do Ekstraligi.

W najwyższej lidze „mecz prawdy” w Łodzi, Budowlani SA, obrońcy tytułu przegrali dwa mecze z Ogniwem Sopot i Pogonią Siedlce, a więc ewentualna druga porażka z zespołem z Wybrzeża może ich zrzucić na trzecią pozycję w tabeli. 
W I lidze rozpocznie się runda rewanżowa Fazy finałowej, Sparta Jarocin musi wygrać w Zielonej Górze z Watahą żeby zagrać z Arką Rumia o mistrzostwo. 
Najciekawszy mecz II ligi będzie Lubinie gdzie Miedziowi mają ostatnią szansę żeby jeszcze liczyć się w walce o mistrzostwo, zadanie nie jest łatwe bo najpierw trzeba pokonać Alfę, lidera z Bydgoszczy, a potem liczyć na jego „potknięcie” w ostatniej kolejce.
 
We Wrocławiu zostanie rozegrany drugi z sześciu planowanych jesienią turniejów o Puchar Polski Rugby 7, pierwszy wygrali broniący trofeum rugbiści Posnanii Poznań.
 
Rugby młodzieżowe będą stały pod znakiem siódemek, pierwsze turniej Grand Prix rozegrają juniorzy U18 w Sochaczewie i kadeci U16 w Warszawie, natomiast w Lublinie, Gdańsku i Bolesławcu zostaną rozegrane turnieje półfinałowe Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików. W Sopocie i Bolesławcu odbędą się dwa kolejne Regionalne Turnieje Dzieci i Młodzieży, sopocki turniej nosi imię Waldemara Zajczonko, rugbisty, który zginął w Gdyni w grudniu 1970. Zapraszamy na stadiony!
 
 
13-14.10.2018 - Ekstraliga - Faza II - Grupa Mistrzowska - Kolejka V 
Master Pharm Budowlani SA Łódź v MKS Ogniwo Sopot (sobota, godz. 15.00; Reks, Pawlik, Malesa)
RC Lechia Gdańsk v MKS Pogoń Awenta Siedlce (sobota, godz. 15.00; Jasiński, Bedyński, Macoń)
KS Budowlani Lublin v Whizz RC Orkan Sochaczew (niedziela, godz. 12.00; Reks, Pawlik)

13.10.2018 - Test mecz Ekstraligi
OKS Skra Warszawa v RzKS Juvenia Kraków (godz. 14.00, stadion Skry, Wawelska 5)
 
13.10.2018 - I liga - XIV Kolejka
Grupa Mistrzowska 3-1
Wataha Zielona Góra v Sparta Jarocin (godz. 15.00; Szczepański)
Grupa Trophy 6-4
Legia Warszawa v AZS AWF Warszawa (godz. 12.00; Jastrzębski)
 
14.10.2018 - II liga - IX kolejka
Mazovia Mińsk Mazowiecki v Unia Brześć/Terespol (godz. 14.00; Wilk)
Miedziowi Lubin v Alfa Bydgoszcz (godz. 15.00; Piaskowski)
Chaos Poznań v Rugby Białystok (przełożony na 20.10.2018)  
 
13.10.2018 : II Turniej Pucharu Polski Rugby 7, Wrocław
godz. 10.30, Stadion Sportowy "Lotnicza", ul. Lotnicza 72 (Sędzia główny i turniejowy- Piaskowski; Sędzia turniejowy- Ingarden, Wilk)
 
14.10.2018 : MPJ U18 Rugby 7 I Turniej Grand Prix, Sochaczew
godz. 11.00, boisko OSiR, ul. Warszawska 80, Sędzia główny i turniejowy- Jasiński; Sędzia turniejowy- Ingarden
 
14.10.2018 : MPK U16 Rugby 7 I Turniej Grand Prix, Warszawa
godz. 10.00, boisko AWF, ul. Marymoncka 34, Sędzia główny i turniejowy- Bejm; Sędzia turniejowy- Szczepański, Malesa
 
13.10.2018 : MMM, turniej półfinałowy Strefy B, Lublin
godz. 11.00, boisko Lubelskiego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego, ul. Magnoliowa 8 
Województwa: mazowieckie, łódzkie, lubelskie, świętokrzyskie, podkarpackie, podlaskie
 
14.10.2018 : MMM, turniej półfinałowy Strefy A, Gdańsk
Województwa: pomorskie, warmińsko-mazurskie, kujawsko-pomorskie, zachodnio-pomorskie
 
14.10.2018 : MMM, turniej półfinałowy Strefy C, Bolesławiec
Województwa: śląskie, małopolskie, wielkopolskie, lubuskie, dolnośląskie, opolskie
 
13.10.2018, Sopot - Regionalny Turniej Dzieci i Młodzieży
godz. 10.00, Stadion im. Edwarda Hodury, ul. Jana z Kolna 18
 
14.10.2018, Bolesławiec - Regionalny Turniej Dzieci i Młodzieży
godz. 10.00, Stadion Miejski, ul. Rajska 18
 

Rugby TAG

Ostatnie wyniki

Edach Budowlani Lublin
10 28
ORLEN Orkan Sochaczew
RC Arka Gdynia
55 0
KS Budowlani WizjaMed Łódź
RC Lechia Gdańsk
12 36
MKS Ogniwo Sopot
RzKS Juvenia Kraków
25 0
BUDO 2011 Aleksandrów Łódzki

Ekstraliga Rugby 2023/2024

1 RzKS Juvenia Kraków 13 52
2 ORLEN Orkan Sochaczew 13 50
3 MKS Ogniwo Sopot 13 48
4 Edach Budowlani Lublin 14 35
5 Awenta Pogoń Siedlce 13 34
6 Drew Pal 2 RC Lechia Gdańsk 14 25
7 RC Arka Gdynia 13 25
8 KS Budowlani WizjaMed Łódź 14 4
9 BUDO 2011 Aleksandrów Łódzki 13 -22
# Polskie Rugby # Polski Związek Rugby

Ta strona używa plików cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Aby dowiedizeć się więcej jak zmienić ustawienia dotyczące cookies w Twojej przeglądarce internetowej przejdź pod adres.