11/04/2018

W półfinałowym meczu Mistrzostw Europy U20 reprezentacja Polski uległa Ukrainie 15:42 (5:18). Nasz zespół zdobył przyłożenie i objął prowadzenie już w 2 minucie, a po karnym Ukrainy nadal prowadził 5:3 do 30 minuty. W końcówce przeciwnik zdobył 15 punktów ustalając wynik I połowy na 5:18. Po zmianie stron kolejne punkty zdobywali ukraińcy powiększając przewagę na 5:28. W tym momencie nasz zespół się "przebudził", dwa przyłożenia zmniejszyły dystans na 15:28, ale potem punktowali przeciwnicy zamykając II połowy wynikiem 15:42.
Przegrana z Ukrainą oznacza, że nasz zespół będzie w finale walczył o utrzymanie się na najwyższym poziomie europejskich rozgrywek.

Coimbra 11.04.2018, półfinał ME U20
Polska v Ukraina 5:18 (15:42)
Punkty: Kamiński Jakub 10 (2T), Plesiński Cezary 5 (P).
Skład: 01. Rudziński Oskar (31-39, 48 Potrykus Adrian), 02. Plesiński Cezary, 03. Gadomski Michał, 04. Kossakowski Milan, 05. Ziętkowski Rafał (41 Czapiga Mateusz), 06. Pacewicz Nicolas, 07. Litwińczuk Adam (50 Majchrzak Szymon), 08. Musur Michał - 09. Drewczyński Kacper - 10. Machlik Dominik (44 Mańko-Musiał Łukasz) - 11. Zieliński Oskar, 12. Kamiński Jakub, 13. Kinast Dawid, 14. Korusiewicz Arkadiusz (41 Wesołowski Dawid) - 15. Twardowski Szymon (67-69 Woźniak Daniel).
Rezerwa: Olejek Krystian, Witulski Oskar, Daszczyk Bartłomiej.
Czerwone kartki: Baikul Oleksandr, Wesołowski Dawid.
Sędzia: Neil Chivers (Anglia)

W pozostałych meczach Portugalia pokonała Holandię 22:7, Hiszpania wygrała z Rosją 30:0, a Rumunia pokonała Region Centro-Norte 41:11.