13/10/2014
Urugwaj został ostatnim, dwudziestym zespołem, który zakwalifikował się do finałów Pucharu Świata 2015 w Anglii, w Montevideo pokonał Rosję 36:27.

Pierwszy mecz repasaży w Krasnojarsku wygrała Rosja, ale tylko 22:21 więc Urugwaj miał ogromną szansę awansu po raz trzeci do finałów Pucharu Świata. Na Charrua Stadium w Montevideo zasiadło 14.000 widzów co jest rekordem na meczu rugby w Urugwaju, nie zawiedli się Los Teros pokonali Rosjan 36:27 mając osiem punktów więcej w dwumeczu.
Do przerwy Yuri Kushnarev i Felipe Berchesi wymieniali karne do wyniku 12:12, rezultat pierwszej połowy ustalił na 17:12 dla Rosji Alexander Ianyushkin. Po zmianie stron Kushnarev powiększył przewagę na 20:12 i wtedy „przebudził” się Urugwaj. Joaquín Prada i Alejo Corral zdobyli przyłożenia, a Berchesi podwyższył na 26:20 otwierając gospodarzom drogę do zwycięstwa.
Urugwaj dołączy Australii, Anglii, Walii i Fiji w grupie A.