21/11/2016

Reprezentacja Polski U20 w rugby w dniach 15-20.11.2016 r. przebywała na konsultacji sprawdzającej w Holandii. W czasie pobytu odbyły się trzy treningi i dwa mecze kontrolne na stadionie Narodowego Centrum Rugby w Amsterdamie.

W dniu 17.11.2016 r. zagraliśmy mecz w wymiarze 2 x 30 min. z zespołem seniorów z Amsterdamu. Nasi przeciwnicy nie byli zespołem klubowym, ale okazali się zawodnikami bardzo silnymi fizycznie i grającymi dojrzałe rugby. Początkowo przegrywaliśmy 0:5, ale już pod koniec I połowy i przez całą II część spotkania dominowaliśmy pod względem szybkości i organizacji gry, zdobywając cztery przyłożenia i jedno podwyższenie (Adrian Niemiec 10, Mateusz Nitschke 5 i Robert Wójtowicz 5).  Wygrana to zasługa drużyny w realizacji taktyki i bardzo dobrej gry w defensywie.

17.11.2016 Amsterdam, mecz kontrolny U20
Amsterdam XV v Polska U20 5:22 (5:5)
Skład: Adrain Potrykus (Michał Gadomski), Paweł Pepliński, Tomasz Markiewicz (Juliusz Walczak) - Milan Kossakowski, Adam Piotrowski (Przemysław Serafin) - Mateusz Nitschke, Dawid Kinast (Mateusz Popiołek), Maciej Żarczyński (Oskar Gibki) - Mateusz Plichta /kapitan/ (Paweł Boczulak) - Paweł Urbaniak (Kacper Włodarek) - Adam Dudek (Maciej Grabowski), Wojciech Brzezicki, Miłosz Bracik (Bartosz Pustkowski), Damian Wlaźlak (Adrian Niemiec) - Robert Wójtowicz.

W dniu 19.11.2016 r. zagraliśmy z Reprezentacją Holandii U20 mecz w pełnym wymiarze (2x40 min.). W pierwszej połowie mecz był bardzo wyrównany, obie drużyny bardzo dobrze broniły, a rozegrania ofensywne stwarzały wiele okazji do zdobyczy punktowych. Do przerwy Holendrzy przyłożyli dwukrotnie, a na naszym koncie było jedno przyłożenie (Paweł Pepliński 5). W tej części meczu nie wykorzystaliśmy trzech dogodnych kopów na bramkę (dwa karne i podwyższenie), w głównej mierze z powodu bardzo silnego przeciwnego wiatru ale także z braku koncentracji. W drugiej połowie zdobyliśmy jedno przyłożenie (Mateusz Plichta 5) i jeden rzut karny (Paweł Urbaniak 3), a przeciwnicy przeprowadzili akcję za 7 punktów i raz skutecznie wykorzystali rzut karny. W przebiegu meczu bardzo dobrze radziliśmy sobie w aucie, w obronie zespołowej i indywidualnej. Prowadzenie gry ofensywnej także były realizowane zgodnie z założeniami taktycznymi i mieliśmy kilka niewykorzystanych sytuacji przed polem punktowych przeciwnika. Holendrzy zaprezentowali szybki styl gry, mając w składzie zawodników o bardzo dobrych warunkach fizycznych. Pod koniec drugiej połowy zabrakło trochę sił do powiększenia lub utrzymania korzystnego wyniki (w 60 minucie prowadziliśmy 13:10). W decydujących momentach II połowy dał o sobie znać pierwszy mecz, po którym zawodnicy odczuwali jeszcze skutki ciężkiej walki. W ocenie gry poprawić należy grę nogą i wiązanie w młynie dyktowanym, gdyż były to nasze najsłabsze strony. Cieszy zaangażowanie zawodników w grze, bardzo dobra gra obronna oraz organizacja wariantów ofensywnych.

19.11.2016 Amsterdam, mecz kontrolny U20
Holandia v Polska 20:13 (10:5)
Skład: Adrain Potrykus (Michał Gadomski), Paweł Pepliński, Tomasz Markiewicz (Juliusz Walczak) - Milan Kossakowski, Adam Piotrowski - Mateusz Nitschke (Mateusz Popiołek), Dawid Kinast (Przemysław Serafin), Maciej Żarczyński (Oskar Gibki) - Mateusz Plichta /kapitan/ (Paweł Boczulak) - Paweł Urbaniak (Kacper Włodarek) - Adrian Niemiec (Maciej Grabowski), Wojciech Brzezicki, Miłosz Bracik (Bartosz Pustkowski), Damian Wlaźlak (Adam Dudek) - Robert Wójtowicz.

Były to pierwsze mecze kontrolne reprezentacji Polski U20. Drużyna po raz pierwszy zagrała w takim składzie, a rozegrane mecze były bardzo dobrym sprawdzianem. W grupie panuje bardzo dobra atmosfera, a wśród zawodników widać ochotę do pracy nad własną formą i strategią gry zespołu.