Po meczu z Lechią Gdańsk, 13 czerwca br. z ławką trenerską Budowlanych Lublin pożegnał się Andrzej Kozak, dla którego była to czwarta przygoda w roli szkoleniowca drużyny seniorów. Podziękowania za pracę na rzecz klubu otrzymał też Stanisław Więciorek, który w minionym sezonie pełnił funkcję dyrektora sportowego i trenera formacji młyna.
Stanowisko pierwszego trenera krótko było puste, już 15 czerwca br. Budowlani poinformowali, że w nadchodzącym sezonie 2026/2027 drużynę w Ekstraliga Rugby poprowadzi Hendrik Wentzel. Dla szkoleniowca z Republiki Południowej Afryki będzie to powrót do Budowlanych po czteroletniej przerwie. W międzyczasie pracował w niemieckim DRC Hannover, gdzie odpowiadał za zespół seniorów, pracę z młodzieżą i doradztwo w przygotowaniu długoterminowego planu strategicznego na przyszłość. Nowy trener będzie musiał skupić się na budowie silnego i opartego na szerokiej kadrze zespołu, jeśli Lublinianie chcą wrócić do gry o medale Ekstraligi.
Źródło: PGE EDACH Budowlani Lublin