23/06/2010

Krótkie info o meczu i imprezach towarzyszących

W dniu 19 czerwca br nasz sędzia - Marcin Zeszutek miał przyjemność poprowadzić mecz o mistrzostwo Węgięr pomiędzy zespołami Kecskeméti Athletic and Rugby Club and Batta Bulldogs Rugby Club.
Mecz, w którym grało m.in. dwóch reprezentantów Ukrainy oraz absolwent Rumuńskiej Akademii Rugby oglądało ponad 1500 kibiców, a także można było obejrzeć retransmisję w węgierskiej telewizji (relację można pobrać
tutaj
). Już od pierwszych minut spotkania można było podziwiać fantastyczną grę maulem drużyny Bulldog - zdobyli przyłożenie w 2 minucie meczu oraz potrafili zdobyć ponad 40 maulem w II połowie, a także bardzo dobrą grę ręką drużyny Kecskemet. Niestety brak czystych piłek ze stałych fragmentów gry uniemożliwił drużynie gospodarzy rozwinięcia skrzydeł. Mecz zakończył sie wynikiem 16:24 (13:5). W trakcie spotkania, ze względu na brutalna grę, sędzia zmuszony był do pokazania, aż 6 żółtych kartek (4 dla drużyny Bulldogs, co nie przeszkodziło im w wygraniu meczu).

Mecz finałowy węgierskiej ligi był punktem kulminacyjnym pikniku rugby, który się odbył w Kecskemet (50 km od Budapesztu). W tym dniu odbyły się także finały II ligi oraz mecze o 3 i 5 miejsce I ligi, a także mecz kobiet.

Wspaniała atmosfera oraz dobra organizacja wskazują, iż rugby staje się coraz popularniejszym sportem na Węgrzech.