13/10/2025

Wielkie święto młodzieżowego rugby zorganizowane zostało przez Miejski Klub Rugby i MKS Pogoń. Partnerem wydarzenia był Samorząd Województwa Mazowieckiego.

Była to największa impreza młodzieżowego rugby w tym sezonie w Polsce, do Siedlec zawitały drużyny z całego kraju, udział wzięło 27 drużyn z 12 klubów, rywalizowało ponad czterysta zawodniczek i zawodników w kategoriach młodzika, żaka, mini żaka i mikrusa, odbył się też mini turniej szkolny. Turniej rozgrywano jednocześnie na ośmiu boiskach Agencji Rozwoju Miasta Siedlce, zawody sędziowało 12 arbitrów turniejowych i sędzia główny, nad bezpieczeństwem czuwało 2 ratowników medycznych wspartych przez karetkę pogotowia, infrastrukturę przygotowywało 12 wolontariuszy, a ponad 12 rodziców jak zawodowy catering serwowało jedzenie i napoje.

W kategorii młodzika zwyciężyła drużyna MKS Pogoń Siedlce i to zarówno w Rugby 13 jak też w Rugby 7, wyprzedzając kluby RC Arka Gdynia i KS Budowlani Łódź. Pozostałe rozgrywki miały charakter amatorski, co wcale nie przeszkadzało żakom, mini żakom i mikrusom walczyć do końca o zwycięstwo w każdym spotkaniu. Odbył się też mini turniej z udziałem drużyn czterech szkół podstawowych. W składach siedleckich drużyn grali zawodnicy i zawodniczki uczestniczący w ministerialnym programie KLUB 2025. Wszystkie zawodniczki i zawodnicy dostały medale, a drużyny puchary. Ceremonia medalowa trwała 30 minut, a młodych rugbistów nagradzali m.in.: Henryk Niedziółka, wiceprzewodniczący Rady Miasta, założyciel rugby w Siedlcach oraz prezesi Krzysztof Kisieliński (Miejski Klub Rugby Siedlce) i Jakub Czaplicki (Pogoń Siedlce).

Organizatorzy starannie zadbali żeby uczestnicy i najmłodsi kibice nie nudzili się między meczami i po zakończeniu turnieju. Nikt nie był głodny, serwowana była pizza, zupa pomidorowa i rosół, hot dogi, hamburgery, kiełbaski z grilla, nuggetsy, makarony, tosty, owoce, ciasta własnego wypieku, pop-corn i wata cukrowa. Spragnionych też nie było, pragnienie gaszono wodą, napojami, kawą i herbatą.

Wyniki rywalizacji w kategorii młodzika oraz wykaz uczestników kategorii żak, mini żak i mikrus znajdują się w załączniku. Po zakończeniu sportowych zmagań wszyscy mogli obejrzeć zacięty mecz Centralnej Ligi Kadetów Pogoń Siedlce v Rugby Białystok zakończony wygraną gości 15:17 (10:10).

Impreza nie mogła by się odbyć gdyby nie mecenasi:
Miasto Siedlce - mecenas klubu
Agencja Rozwoju Miasta Siedlce
Ministerstwo Sportu - Klub 2025
Da Grasso - pizza
Kampa - pizza
Mario - pizza
Maxim
OSM Siedlce
Otolandia

PSS Społem Siedlce
RECTA Firma Usługowo-Handlowa
Stasin
Torf-Mar
Tunis - pizza
Wszystkiego dobrego - cukiernia
Wycinka drzew
Zajazd Podkowa

Dziękujemy wszystkim zawodniczkom i zawodnikom, trenerom, sędziom, medykom za udział w imprezie, a rodzicom, działaczom o zawodnikom Pogoni, MKR, WFS za sprawne jej przygotowanie i przeprowadzenie.

Krzysztof Kisieliński
Prezes Miejskiego Klubu Rugby

Zdjęcia: Mariusz Drabio

Rugby TAG

Ostatnie wyniki

RzKS Juvenia Kraków
14/06/2026 14:00
WizjaMed Grot Budowlani Łódź
PGE Edach Budowlani Lublin
38 19
RC Lechia Gdańsk
Budmex Rugby Białystok
20 10
KS AZS AWF Warszawa
RK Sparta Jarocin
14/06/2026 15:00
KS Posnania Poznań
RK Hegemon Mysłowice
31 33
Rugby Klub Warszawa

Ekstraliga Rugby 2025/2026

1 🥇 Awenta Pogoń Siedlce 10 42
2 🥇 Energa Ogniwo Sopot 10 39
3 🥇 ORLEN Orkan Sochaczew 10 32
4 🥇 Life Style Catering RC Arka Gdynia 10 24
5 🥇 RzKS Juvenia Kraków 10 10
6 🥇 PGE Edach Budowlani Lublin 10 0
7 🏆 WizjaMed Grot Budowlani Łódź 9 45
8 🏆 RC Lechia Gdańsk 9 19
9 🏆 Budmex Rugby Białystok 9 14
10 🏆 KS AZS AWF Warszawa 9 9
# Polskie Rugby # Polski Związek Rugby

Ta strona używa plików cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Aby dowiedizeć się więcej jak zmienić ustawienia dotyczące cookies w Twojej przeglądarce internetowej przejdź pod adres.