01/05/2025

Wielkie święto młodzieżowego rugby zostało zorganizowane przez Miejski Klub Sportowy Pogoń Siedlce. Partnerem wydarzenia był Samorząd Województwa Mazowieckiego.

Była to największa impreza młodzieżowego rugby w tym sezonie w Polsce, do Siedlec zawitały ekipy z całego kraju, udział wzięło 38 drużyn z 13 klubów, rywalizowało ponad pięćset zawodniczek i zawodników w kategoriach młodzika, żaka, mini żaka i mikrusa, odbył się też mini turniej szkolny. Turniej rozgrywano jednocześnie na ośmiu boiskach Agencji Rozwoju Miasta Siedlce, zawody sędziowało 14 arbitrów turniejowych i sędzia główny, nad bezpieczeństwem czuwało 2 ratowników medycznych, infrastrukturę przygotowywało 12 wolontariuszy, a ponad 12 rodziców jak zawodowy catering serwowało jedzenie i napoje.

Mazowsze serce Polski

Mazowsze dla Organizacji Pozarządowych

W kategorii młodzika zwyciężyła drużyna Pogoni Siedlce pokonując w finałowym meczu PGE Ogniwo Sopot 10:7. Pozostałe rozgrywki miały charakter amatorski, co wcale nie przeszkadzało żakom, mini żakom i mikrusom walczyć do końca o zwycięstwo w każdym spotkaniu. Wszystkie zawodniczki i zawodnicy dostały medale, a drużyny puchary. Ceremonia medalowa trwała 30 minut, a młodych rugbistów nagradzali: Robert Chojecki (przewodniczący Rady Miasta), Arletta Borkowska (radna Miasta Siedlce) i Jakub Czaplicki (prezes MKS Pogoń).

Organizatorzy starannie zadbali żeby uczestnicy i najmłodsi kibice nie nudzili się między meczami i po zakończeniu turnieju łącząc go z Piknikiem Sportowo-Rekreacyjnym. Dla uczestników i kibiców przygotowano wielofunkcyjne dmuchane zjeżdżalnie oraz automaty do mierzenia siły kopnięcia i uderzenia. Nikt też nie był głodny, serwowany był makaron, hot dogi, kiełbaski z grilla, tosty, owoce, ciasta własnego wypieku, pop-corn i wata cukrowa. Spragnionych też nie było, pragnienie gaszono wodą, napojami, kawą i herbatą. Sporą sensację kolejny raz wzbudzał saturator serwujący gazowaną wodę jak w czasach PRL.

Wyniki rywalizacji w kategorii młodzika oraz wykaz uczestników kategorii żak, mini żak i mikrus znajdują się w załączniku. Na zakończenie imprezy spotkanie Centralnej Ligi Kadetów rozegrały drużyny Pogoni Siedlce i Lechii Gdańsk, zacięty mecz zakończył się wygraną gości 25:20.

Dziękujemy wszystkim zawodniczkom i zawodnikom, trenerom, sędziom, medykom za udział w imprezie, a rodzicom, działaczom Pogoni, MKR, WFS oraz juniorom Pogoni za sprawne jej przygotowanie.

Jakub Czaplicki, Prezes MKS Pogoń
Zdjęcia: Maciej Sztajnert, Fotografia BlinsArt

Rugby TAG

Ostatnie wyniki

RzKS Juvenia Kraków
14/06/2026 14:00
WizjaMed Grot Budowlani Łódź
PGE Edach Budowlani Lublin
38 19
RC Lechia Gdańsk
Budmex Rugby Białystok
20 10
KS AZS AWF Warszawa
RK Sparta Jarocin
14/06/2026 15:00
KS Posnania Poznań
RK Hegemon Mysłowice
31 33
Rugby Klub Warszawa

Ekstraliga Rugby 2025/2026

1 🥇 Awenta Pogoń Siedlce 10 42
2 🥇 Energa Ogniwo Sopot 10 39
3 🥇 ORLEN Orkan Sochaczew 10 32
4 🥇 Life Style Catering RC Arka Gdynia 10 24
5 🥇 RzKS Juvenia Kraków 10 10
6 🥇 PGE Edach Budowlani Lublin 10 0
7 🏆 WizjaMed Grot Budowlani Łódź 9 45
8 🏆 RC Lechia Gdańsk 9 19
9 🏆 Budmex Rugby Białystok 9 14
10 🏆 KS AZS AWF Warszawa 9 9
# Polskie Rugby # Polski Związek Rugby

Ta strona używa plików cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Aby dowiedizeć się więcej jak zmienić ustawienia dotyczące cookies w Twojej przeglądarce internetowej przejdź pod adres.