Za nami I Otwarte Mistrzostwa Małopolski w Rugby 7, które w sobotę, 09 maja 2026 odbyły się w Lubniu. W turnieju wystąpiło 12 drużyn w podziale na 3 kategorie wiekowe (U-10, U-12 i U-14).
Organizatorami turnieju był Małopolski Okręgowy Związek Rugby przy współpracy z UKS Rugby Lubień. W całym turnieju rozegrano 22 mecze, po których wyłoniono najlepsze drużyny i medalistów. Najlepsi w kategoriach U-10 i U-12 bezapelacyjnie okazali się zawodnicy gospodarzy UKS Rugby Lubień, natomiast w najstarszej kategorii pewnie zwyciężyła ekipa Gorców Raba Niżna.
Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale a drużyny piękne puchary. Wybrano również MVP w każdej kategorii wiekowej, którzy otrzymali nagrody ufundowane przez firmę GONGA Rugby. Nagrody trafiły do Szczepana Mazurka (U-10), Aleksandra Brzezickiego (U-12) i Mateusza Lupy (U-14).
O wspaniały catering i poczęstunek zadbali jak zwykle niezastąpieni rodzice dzieci trenujących w Rugby Akademii, którzy kolejny już raz zasługują na ogrom braw i podziękowań za świetnie przygotowane zawody. Pomiędzy meczami niespożyte nadmiary energii dzieci mogły rozładować na specjalnie wynajętych dmuchańcach.
Dziękujemy wszystkim drużynom za udział w turnieju i mnóstwo sportowych emocji, które dostarczyli nam tego dnia.
Projekt zrealizowano przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego oraz Gminy Lubień.
Wyniki turnieju w załączniku.
Tekst i zdjęcia - Marta Jarecka-Kościelniak